Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Całkowicie instynktownie uczą się przez działanie. Ich aktywność poznawcza jest rzeczą naturalną. To od nas – jako rodziców i wychowawców – zależy czy tę umiejętność będziemy w nich rozwijać i pielęgnować przez kolejne etapy edukacyjne. W Centrum Edukacji smartLAB wierzymy głęboko, że warto tak postępować, aby budować społeczeństwo oparte na wiedzy.

Chęć zdobywania wiedzy najlepiej jest rozbudzić w dzieciach poprzez aktywną zabawę. Służą temu warsztaty naukowe, w trakcie których najmłodsi uczą się, jednocześnie oddając się beztroskiej zabawie. Organizowane przez nas pokazy, autorskie warsztaty z elementami teatralizacji, gry i zabawy edukacyjne pokazują, że nauka nie musi być nudna – wręcz przeciwnie. Zdobywanie nowych doświadczeń staje się pasjonujące oraz pełne ekscytujących wrażeń. Eksperymentując, dzieci nie tylko poznają prawa przyrody. Prowadzą obserwacje i wyciągają wnioski. Przy okazji dzieci rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, wytrwałość, koncentrację uwagi oraz spostrzegawczość. U najmłodszych stymulujemy w ten sposób także motorykę małą.

Zalety naukowych warsztatów dla dzieci

W trakcie organizowanych przez nas warsztatów przeprowadzamy proste, ale efektowne eksperymenty fizyczne, chemiczne i biologiczne, w których aktywny udział biorą dzieci. Wyposażeni w fartuchy i gogle ochronne, pod okiem doświadczonych oraz kompetentnych naukowców i edukatorów, odkrywają one właściwości różnych substancji i poznają, w jaki sposób można z nimi bezpiecznie eksperymentować. Efekty niektórych prac uczestnicy warsztatów mogą zabrać ze sobą, zyskując cenną, pobudzającą wyobraźnię pamiątkę. Zapisując dziecko na nasze warsztaty nie musisz obawiać się o jego bezpieczeństwo – wszystkie eksperymenty przeprowadzane są przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Swobodna, żywa atmosfera rozbudza dziecięcą ciekawość, która prowokuje do stawiania przez nie pytań. W ten sposób w najmłodszych uruchamia się kreatywność, zdolność logicznego myślenia oraz rozwija się wyobraźnia. Zajęcia prowadzone są dla grup szkolnych i przedszkolnych na terenie naszego Centrum oraz wyjazdowo – w placówkach edukacyjnych na terenie województwa pomorskiego, a nawet i całego kraju. W ramach projektu Akademia Bystrzaków oferujemy zajęcia cotygodniowe oraz comiesięczne. W swojej ofercie mamy również warsztaty i pokazy jednorazowe, abyście mogli poznać nas i naszą filozofię działania. W trakcie twórczych warsztatów naukowych w atmosferze zabawy ich młodzi uczestnicy szybko przekonują się, że nauka nie musi być nudna, lecz że może stać się fascynującą przygodą!

Co oferuje nasze Centrum Edukacji?

W naszym Centrum Edukacji smartLAB mamy do zaoferowania wiele różnych form aktywnego spędzania czasu przez najmłodszych. Jedną z nich są warsztaty przyrodnicze w naszym Exploratorium, w trakcie których dzieci przy użyciu profesjonalnego sprzętu mogą przeprowadzać prawdziwe eksperymenty. Odbywają się one popołudniami. Marzy ci się wolny wieczór z mężem? Zapisz swoją pociechę na Nocną Akademię Przygód, czyli noc pełną eksperymentów, warsztatów i przede wszystkim świetnej zabawy. Nie masz pomysłu na urodziny? Bez obaw, w naszym Centrum Edukacji zadbamy, aby były wyjątkowe! Zapewnimy atrakcje oraz moc efektownych i bezpiecznych eksperymentów, podczas których Wasze pociechy będą się świetnie bawić! Dymiące napoje, kuchnia molekularna, samodzielnie wykonywane eksperymenty i ogromne bańki to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci w SmartLab. Sale oddajemy wówczas na Waszą wyłączność, co jest niezmiernie ważne zwłaszcza w czasie trudnej sytuacji epidemiologicznej. Organizujemy także imprezy firmowe i tematyczne. Możesz u nas spotkać zimą gromadę elfów, a wiosną spędzić wyjątkowy Dzień Dziecka.

Organizujemy również zimowe i letnie półkolonie w Gdańsku, a także prowadzimy zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli. Akademia Bystrzaków to interaktywny program zajęć dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej dostosowany do podstawy programowej, Akademia Młodych Odkrywców to zajęcia przyrodnicze dla klas 4-6 z elementami robotyki. W czasie zajęć w ramach Akademii Młodych Naukowców stawiamy przed uczniami klas 7-8 oraz liceów pierwsze naukowe wyzwania z obszaru nauk chemicznych, fizyki, ekologii i biologii.

Wejdź na www.fb.com/smartlab.chem oraz naszą stronę www.smartlab.edu.pl i poznaj nas bliżej!

Zobacz również

01.02.2021
Eksperymenty w Twoim przedszkolu i szkole

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą warsztatów naukowych dla grup przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych. Prowadzimy zajęcia, na których dzieci same przeprowadzają eksperymenty, doświadczają nauki, wykonują samodzielnie czynności manualne, uczą się cierpliwości oraz wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. Ilość dzieci w grupie może wynosić do 25 os. maksymalnie. Czas trwania zajęć to 45 min. […]

Zobacz więcej