Chociaż eventy firmowe wiążą się z dużą ilością przygotowań i sporym planowaniem, to korzyści płynące z nich zwracają się z nadwyżką. Powodów, dla których organizacja takich wydarzeń jest przydatna, jest wiele. Postaram się dziś opisać najważniejsze z nich.

Poznanie człowieka, nie pracownika

Z wieloma osobami, które należą do tej samej firmy, nie znamy się praktycznie wcale lub poznaliśmy je tylko formalnie. Zdawanie raportów czy kontakt mailowy to za mało, aby drugą osobę poznać. Eventy firmowe pozwalają w przyjaznej atmosferze nawiązać nowe przyjaźnie i dowiedzieć się czegoś więcej o osobie, którą codziennie mijamy na korytarzu.

Takie znajomości służą lepszemu zrozumieniu drugiego człowieka i polepszają przepływ informacji. Dzięki zgranej załodze pójście do pracy staje się przyjemnością, co zwiększa dodatkowo motywację i przywiązanie do grupy.

Spotkanie bez hierarchii

W dużych firmach istnieje hierarchia, która często utrudnia lub nawet uniemożliwia swobodną rozmowę. Obawiamy się, zaliczenia przysłowiowej gafy, przez co często zastanawiamy się co powiedzieć przy szefie lub przełożonych. Podczas eventów bariera zanika. Jesteśmy w stanie, w luźnej atmosferze, podczas integrujących warsztatów i zadań zespołowych poznać swoich współpracowników oraz przełożonych i dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Przebywanie z pracownikami na „równych zasadach” w neutralnym środowisku pozwala zbudować bliższą sobie społeczność i przełamuje niektóre niewidzialne ściany.

Wspólna radość z sukcesu

Jeżeli udało wam się zakończyć jakiś projekt, warto świętować to wspólnie. Takie wydarzenia pozwalają zbudować więź i podkreślić znaczenie pracy zespołowej. Eventy stają się swego rodzaju wynagrodzeniem za ciężką pracę i zaangażowanie w sukces przedsiębiorstwa. Wpływa to mobilizująco na załogę i przynosi ogromne korzyści.

Złagodzenie wizerunku firmy

Eventy pozwalają spojrzeć na miejsce naszej pracy łagodniejszym okiem. Przedsiębiorstwo w ten sposób pokazuje, że docenia swoich pracowników i dostrzega w nich ludzki potencjał, a nie trybiki maszyny.

Organizacja eventów to świetna inicjatywa, tak dla dużych i średnich przedsiębiorstw jak i dla małych firm, aby w spokoju i przyjaznej atmosferze dowiedzieć się czegoś więcej o sobie.

Zobacz również

23.02.2024
Warsztaty Wielkanocne

🐰🎨🥚 Wielkanocne Zabawy z Gipsem w Twojej Placówce! 🎉 Niezapomniane doświadczenia z tworzenia własnych, kreatywnych dekoracji Wielkanocnych w Twojej placówce szkolnej lub przedszkolnej z Panem smartKrólikiem 🐰 i naszym Mobilnym Laboratorium 🚕 Dołącz do naszych warsztatów Zajęcze Laboratorium! 🌟 Czego mogą spodziewać się uczestnicy naszych warsztatów? 🐰Tworzenie uroczych odlewów z gipsu w tematyce wielkanocnej, dostosowanych […]

Zobacz więcej
22.02.2024
Cotygodniowe Warsztaty Exploratorium!🕵

apraszamy na cotygodniowe warsztaty Exploratorium!🕵 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa gasnica🧯? A co by było, gdybyś mógł stworzyć własną? To właśnie odkryjesz na naszych cotygodniowych warsztatach Exploratorium, gdzie Twoja własna gaśnica staje się bohaterem! 🔎Ciekawostka: Czy wiedziałeś, że dwutlenek węgla, oprócz bycia gazem, który wydychamy, może również pełnić rolę środka gaśniczego? Tak, dobrze przeczytałeś! […]

Zobacz więcej
04.12.2023
Fabryka Zimy 2024 Półkolonie zimowe dla dzieci w Gdańsku

❄️🔍 Odkryjcie fascynujący świat nauki zimą w Centrum Edukacji smartLAB! ❄️🔬 Zapraszamy dzieci na niezapomniane Półkolonie Zimowe Fabryka Zimy 2024, gdzie zimowa aura za oknami dodaje uroku każdemu eksperymentowi! 🚀👩‍🔬 🔍 Co czeka na Waszych Młodych Odkrywców? 🧪 Eksperymenty zimowe: od lodowych reakcji chemicznych po tajemnice fizyki śniegu! 🛷 Zabawy na śniegu – nauka przez […]

Zobacz więcej