Mobilna Kosmetyczna Manufaktura

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę.

Z nami poznacie historię wybranej grupy kosmetyków, ich działanie, stworzycie niepowtarzalne eko-produkty.

Będą one prawdziwą ozdobą Waszej łazienki lub wyjątkowym, oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby.

  • olejki do kąpieli
  • kule kąpielowe
  • perfumy
  • pomadki
  • eko-peeling

Szczegóły poniżej

Mobilna Kosmetyczna Manufaktura: Manufaktura Mydła

Stwórz swoje własne eko-mydło, elegancko zapakuj na prezent i poznaj tajemnice dawnych mydlarzy.

Mobilna Kosmetyczna Manufaktura: Olejki do kąpieli

W zależności od wybranych dodatków sporządzone przez uczestników podczas warsztatów olejki relaksują, ożywiają, uspokajają myśli, wprowadzają w stan wyciszenia, pobudzają zmysły czy wspomagają odchudzanie. Z przyjemnością pomożemy każdemu uczestnikowi stworzyć kosmetyk z myślą o tym, by rozpieszczać zmysły i ciało.

Mobilna Kosmetyczna Manufaktura: Kule kąpielowe

Samodzielnie stwórz niepowtarzalną kulę kąpielową z eko-składników, elegancko zapakuj na prezent i poznaj tajemnice zapachów.

Mobilna Kosmetyczna Manufaktura: Mobilna Perfumeria

Poznaj tajemnice zapachów i stwórz przy użyciu tradycyjnych receptur swoją unikalną kompozycję zapachową na wybraną okazję: energetyzującą, pobudzającą lub uspokajającą.

Mobilna Kosmetyczna Manufaktura: Pomadki i błyszczyki

Pomadka do ust używana jest obecnie nie tylko jako środek upiększający, ale także leczniczy. Nawilża, natłuszcza, odżywia delikatną skórę ust. Chroni przed spierzchnięciem i pękaniem. I takie właśnie kosmetyki koloryzujące o właściwościach ochronnym stworzycie w czasie warsztatów.

Mobilna Kosmetyczna Manufaktura: Eko-peeling

Poznaj tajemnice ziół oraz receptury doskonałych peelingów i stwórz taki, który będzie idealnie pasował do Twojej skóry.

Mobilna Kosmetyczna Manufaktura: Magia świec

Z naszą pomocą stworzysz własną kolorową i pachnącą świecę, która umili nie tylko chłodne wieczory...

smart TECHNOLOGIE

Stanowiska warsztatowe

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę z techniką i nowoczesnymi technologiami.

HoloFun
czyli Magia Techniki

Poznaj tajemnice ducha Peppera i stwórz swój własny przyrząd do projekcji hologramów.

(Nie)rzeczywiste eksperymenty
czyli laboratorium XXI wieku

Eksperymentuj, poznając najnowszą technologię rozszerzonej rzeczywistości: ekologicznie, bezpiecznie i fajnie!

kosmoBOTY
czyli podróż po Galaktyce

Uczestników wydarzenia poprosimy, aby pomogli naszym kosmoBOTOM znaleźć planety, które znajdują się w Układzie Słonecznym. W tym celu będą musieli zaprogramować trasę ich poruszania się oraz miejsca, w których muszą wykonać swoją misję, doskonale się przy tym bawiąc i szlifując swoje umiejętności techniczne.

ROBO-WARSZTAT
warsztaty budowania robotów

Zapraszamy na warsztaty podczas których stworzysz od podstaw i zaprojektujesz wyjątkowe roboty.

ekoBOTY
czyli elektroSorter

Wspólnie dbajmy o środowisko, doskonale się przy tym bawiąc! Pomóżcie ekoBOTOM posortować odpady i umieścić je we właściwych pojemnikach. W tym celu zaprogramujemy dla nich kolorową trasę. Nasze elektromobilne ekoSortery naładujemy zaś przy użyciu ładowarki ... solarnej!

smart_Creation
czyli DIY na żywo

Śrubokręty w dłoń! Z naszymi klockami stworzysz wszystko, co podsunie Ci wyobraźnia. To naprawdę wciągające warsztaty!

ElektroFun
czyli energia w akcji

Warsztaty podczas których będziesz miał możliwość stworzenia prawdziwych obwodów elektrycznych.

elektroKIDS
czyli pstryczek-elektryczek

Kolorowe warsztaty dla najmłodszych – wspólnie stwórzmy pierwsze obwody elektryczne i dowiemy się jak działa „pstryczek-elektryczek”.

ClayArt 3D
czyli nie tylko gliniasta zabawa

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają historię i właściwości gliny, sięgną początków garncarstwa i spróbują swoich możliwości wykorzystując glinę samoutwardzalną.

3Długopisy
czyli projektowanie 3D

Projektowanie 3D jeszcze nigdy nie było tak proste. Zamiast płaskich obrazków możemy tworzyć przestrzenne obiekty, a ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Dzięki dużej ilości dostępnych kolorów, każdy projekt projekt jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a jeśli akurat nie masz pomysłu na swój projekt – dostępne szablony pozwolą Ci spróbować tej niezwykłej zabawy.

Wyspa miar i wag
czyli brombastyczne warsztaty

Pamiętacie Brombę – dyplomowaną specjalistkę od mierzenia i ważenia – bohaterkę opowiadań autorstwa Macieja Wojtyszki? Jeśli tak – to zapraszamy do wspólnej brombastycznej zabawy. Jeśli nie, to i tak wciągniemy Was w wir pomiarów.

e-Rurociągi 3D
czyli twórz wirtualnie, baw się realnie!

Zapraszamy na kreatywne warsztaty, podczas których będziecie tworzyć rurociągi VR, a także spróbujecie je odtworzyć przy użyciu naszych kolorowych klocków!

tanGRAM 3D
czyli kreatywna zabawa – także VR

Choć tangram to łamigłówka znana już od ok. 3000 lat, to my pójdziemy krok dalej niż starożytni Chińczycy i grę przeniesiemy do rzeczywistości wirtualnej.

Ogniem malowane
Warsztaty pirograficzne

W trakcie warsztatów dowiecie skąd pochodzi ta technika, które drewno „płacze” podczas wypalania oraz stworzycie własne arcydzieło, które będzie wspaniałą pamiątką, prezentem dla bliskiej osoby albo ozdobą Waszego domu.

Game Arena
Zanurzeni w świecie wirtualnym

Chcesz zobaczyć jak działają okulary VR i przenieść się do wirtualnej rzeczywistości by spróbować swoich sił w starciu w prawdziwej grze?

smartBIO

Stanowiska warsztatowe

Zapraszamy w niezapomnianą podróż w głąb ludzkiego ciała, podczas której zobaczymy artefakty niewidoczne gołym okiem i poznamy tajemnice organizmów żywych.

  • mikroskopy
  • humanarium
  • optyka
  • zagadki logiczne

Szczegóły poniżej

Mikro-Makro
czyli świat optyki i mikroskopów

Zobacz rzeczy niewidoczne nieuzbrojonym okiem z użyciem różnych technik mikroskopowania.

HUMANARIUM
poznaj tajemnice ludzkiego ciała

Zabierzemy Cię w pasjonująca podróż po ludzkim ciele, sprawdzimy czy wiesz, gdzie znajdują się wszystkie narządy i jakie funkcje pełnią. Zaprosimy Was także do quizu nt. ciała człowieka i nie tylko.

Pierwsza pomoc
czyli warsztaty z ratownikiem

Nasz zawsze uśmiechnięty ratownik Łukasz potrafi zaciekawić każdego i zachęcić do wspólnej aktywności. Z tego względu to warsztaty nie tylko dla dzieci!

Bezpieczni 2.0
czyli technologie na ratunek

Zapraszamy na innowacyjne stanowisko związane z naszym codziennym bezpieczeństwem, gdzie weźmiecie udział w interaktywnej podróży. Uczestnicy wykorzystają do tego tablety oraz nowoczesną aplikację umożliwiającą w prosty i intuicyjny sposób powtórzyć sobie podstawowe zagadnienia. Ponadto na stanowisku będzie można przełożyć tę wiedzę na praktykę, korzystając z fantomów czy defibrylatora.

Bokashi
czyli japońska sztuka kompostowania

Kompostowanie w małym mieszkaniu w środku miasta wydaje się niemożliwe. A jednak takie nie jest! Podczas warsztatów pokażemy Wam metodę kompostowania bokashi. W naszej skrzyni tajemnic – kompostowniku pokażemy jak wykorzystać przyjazne mikroorganizmy EM do beztlenowej fermentacji materii organicznej.

Sprytna optyka
czyli radość dla zmysłów

Twórz złudzenia optyczne, sprawdź, co widzi mucha, łącz barwy, konstruuj wirujące koła zębate.

Smok niewawelski
i zagadki umysłu

Poznajcie tajemnice powstawania złudzeń wzrokowych i stwórzcie własnego iście magicznego smoka Wawelskiego. Niezależnie od miejsca, z którego patrzymy na tę ̨ figurkę – wydaje nam się, że jego wzrok skupiony jest cały czas na nas! W pewnym stopniu, można mieć nawet wrażenie, że porusza on głową!

smart_ARCHEOLABIUM
warsztaty z wykopaliskami

Zapraszamy na nasze mini-wykopaliska, podczas których poznasz pismo hieroglificzne, poczujesz się jak Indiana Jones i rozwiążesz zagadki minionych wieków.

eko smartFOOD

Stanowiska warsztatowe
ChemChef SoftDrink
czyli dymiące napoje

Poznaj tajniki kuchni molekularnej i stwórz swoje autorskie mrożone smakołyki.

ChemChef Kawior
czyli soczyste kuleczki owocowe

Kawior jest nadal w modzie – zwłaszcza ten, który stworzysz z nami z… soku owocowego!

Czar PRL
czyli zrób sobie oranżadę w proszku

Jeśli wspominacie oranżadę w proszku z nostalgią, zapraszamy do naszego mobilnego zakładu produkcyjnego. Znajdą się tu miejsca dla wszystkich przodowników pracy. 

Mister Cookie
czyli ciasteczkowe szaleństwo

Podczas warsztatów każdy będzie mógł wcielić się w rolę cukiernika-lukiernika i przygotować wyjątkowe łakocie. Nasze warsztaty są wyjątkowe, ponieważ lukier zrobicie samodzielnie. Będziecie mogli zadecydować jaki będzie miał kolor i smak! Nie zabraknie także elementów do dekoracji Waszych łakociowych arcydzieł!

Nakręć się na oranżadę
na elektroRowerze

Niezależnie od pory roku za oknem, na tym stanowisku zapominamy o kulinarnych grzeszkach. Korzystając z siły naszych mięśni sporządzimy tu bowiem przepyszne napoje: chłodzące (latem) lub rozgrzewające (zimą). Dzięki wykorzystaniu zestalonego ditlenku węgla, zarówno te o właściwościach chłodzących, jak i rozgrzewających, będą bulgotały i dymiły!

Mobilne laboratorium

Stanowiska warsztatowe
Atramenty sympatyczne
czyli bardzo tajemnicze pismo

Czym się różni krew kałamarnicy od myszy? Jak stworzyć niewidoczny napis? I jak ujawnić niewidoczne pismo?

Śladami UFOludków
czyli niewidzialne rysunki

Ufoludki ostawiły w naszym Ośrodku Badawczym tajemniczą substancję. Wspólnie spróbujemy z jej pomocą stworzyć podobizny przybyszów z kosmosu!

Eko-obieg
czyli jak działa nasz ekosystem?

Stwórzcie własną makietę prezentującą obieg wody w przyrodzie. Sprawdzimy również jaki wpływ ma temperatura na zmiany fazowe wody.

Smok(g) straszliwy
czyli CO2 zmienia klimat

Temat smogu coraz częściej gości w nagłówkach serwisów informacyjnych. Podczas naszych warsztatów pomożemy Wam poznać głównego winowajcę o niewinnym wzorze CO2. Podczas warsztatów postaramy się „uwidocznić” naszego niewidzialnego wroga i poznać jego groźne moce. A wszystko to przy pomocy spektakularnych eksperymentów.

Chemiczne światła drogowe
czyli wskaźniki chemiczne

Jak rozróżnić wodę gazowaną od wody niegazowanej? Dlaczego herbata czasami jest ciemno-czarna, a po dodaniu cytryny zmienia kolor na jasno-żółty? Na tym stanowisku poznamy chemiczne sygnalizatory czyli wskaźniki chemiczne, które zmieniając kolor wskazują, czy dana substancja ma odczyn kwasowy czy zasadowy.

Ciepło-zimno
czyli zagadki temperatur

Jak zimno może być w laboratorium chemicznym? Czy reakcjom chemicznym może towarzyszyć wzrost lub obniżenie temperatury i czy można wytresować metalowy lub polimerowy drut? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na wyjątkowe warsztaty eksperymentalne!

gazoMOBILNI
czyli paliwa alternatywne

W naszej laboratoryjnej strefie czystego transportu przeprowadzicie przemiany fazowe. Dowiecie się, w jaki sposób można skroplić gaz. Poznacie też gazucha-śmieciucha, którego emisję możemy ograniczać przechodząc na paliwa alternatywne.

Promieniowanie
czyli zobaczyć niewidoczne

Zapraszamy na warsztaty, których efekty zobaczycie dopiero dzięki światłu UV!

Chemiczna Kleksografia
czyli tworzymy własne farby

Otrzymaj swoje własne farby, a następnie z ich pomocą stwórz prawdziwe (arcy)dzieło!

Powierzchnia pod Napięciem
czyli mlekiem malowane

Wspólnie stworzymy gromadę stworków chodzących po wodzie. Sprawdzimy jak różne substancje wpływają na napięcie powierzchniowe wody. Dla najmłodszych będą eksperymenty z kolorami. Każdy będzie mógł wytworzyć własny wodny rysunek. Zmiana napięcia powierzchniowego nada rysunkom iście artystycznego wdzięku!

Mały i duży eksperymentator
czyli wspólnie eksperymentujemy

Zapraszamy do strefy rodzinnych eksperymentów, gdzie wspólnie będziecie przeprowadzać ciekawe, a czasem nawet zaskakujące reakcje chemiczne!

LavaLampa
czyli odlotowy świat bąbelków

Lampa lava – to rodzaj lampy zawierającej ciecz oraz wosk, które po rozgrzaniu tworzą różne efekty kolorystyczne. Podczas naszych warsztatów możecie przeprowadzić doświadczenie, którego efekt łudząco przypomina zjawisko wykorzystywane w lampach dostępnych handlowo. Samodzielnie możesz swykonać „lavalamp", co przynosi więcej satysfakcji niż produkt fabryczny!

Gazowe szaleństwo
czyli baloniku nasz malutki…

Przeprowadź reakcję chemiczną, której efekt Cię zaskoczy! Być może wyczarujesz własną mini-gaśnicę!

ChromatoGRAFIA
czyli malowanie kolorem

Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których poznacie tajemnice jednej z technik rozdzielania mieszanin – tajemniczej chromatografii. Na tym kolorowym stanowisku, poza odczynnikami chemicznymi, przydadzą nam się także flamastry oraz… cukierki!

cuDNA cebula
czyli tajemnice genetyki

DNA to 3 litery, w których mieści się tajemnica życia, jakie znamy. Wspólnie spróbujemy je dosłownie rozwinąć.

DIY - zrób i zabierz ze sobą

Stanowiska warsztatowe
Slime
czyli glutologia stosowana

Któż nie kocha lepkich, ciągnących się i kolorowych glutków? Podczas warsztatów stworzysz swojego polimerowego stworka. Poznasz tajemnice polimerów i dowiesz się, czym są ciecze nienewtonowskie.

Gipsowe magnesy
czyli Twój magnes na lodówkę

Jesteś fanem magnesów na lodówkę? Masz już pokaźną kolekcje, czy dopiero zaczynasz zbierać? Z nami stworzysz swój unikalny magnes, którego pozazdroszczą Ci wszyscy magnesowi maniacy!

Magia odlewów
czyli gipsowe szaleństwo

Zapraszamy do naszego laboratorium, w którym każdy będzie mógł wykonać wyjątkową ozdobę w postaci gipsowego odlewu. Świecznik na świąteczną świecę? Zabawna figurka? A może odlew maski Lorda Ciemnej Strony Mocy? Nie ma sprawy!

Polimerowa piłeczka
czyli zrób to sam!

Pamiętacie kolorowe, kauczukowe piłeczki? Teraz SAMI będziecie mogli wykonać podobną piłeczkę, zupełnie od zera! Sprawdzi się ona nie tylko jaka zabawka, ale także jako dla dorosłych do automasażu np. stóp czy pleców.

CiastoPlasto
czyli własna masa plastyczna

Wyginaj, lep, formuj co tylko chcesz! Wspólnie stworzymy własną ciastolinę, z której wykonamy niesamowite pamiątki.