Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem półkolonii:

Fabryki Zimy

Kreatywne Wakacje

Jak spędzamy czas?

Uczymy się poprzez zabawę!

W trakcie wakacji i ferii czekają na Was 3 różne pakiety tematyczne. Dzięki temu u nas każdy znajdzie coś dla siebie! Organizujemy gry oraz warsztaty tematyczne (m.in. chemiczne, przyrodnicze oraz fizyczne), podczas których dzieci wcielają się m.in. w konstruktorów, artystów czy naukowców. Uczestnicy pod opieką doświadczonych opiekunów wykonują eksperymenty oraz doświadczenia i poznają, w jaki sposób można ułatwić sobie codzienne życie, wykorzystując wiedzę poznaną na zajęciach!

Spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu!

Ruch to zdrowie, dlatego oddając hołd temu przysłowiu, organizujemy jak najwięcej zabaw na świeżym powietrzu. Wokół ośrodka znajduje się 7 hektarów zielonych terenów, na których przygotowujemy gry terenowe i konkursy. W ich trakcie dzieci muszą wykazać się sprytem oraz wykorzystać wiedzę poznaną podczas warsztatów. Latem (i zimą!) ruszamy nie tylko szare komórki!

Czy warto wysłać dziecko na kolonie?

Wielu rodziców powstrzymuje się przed wysłaniem swojej pociechy na kolonie, twierdząc, że dziecko nie jest jeszcze gotowe na rozstanie z domem. Warto jednak pamiętać, że półkolonie to doskonała okazja, by pokazać dziecku, że samodzielny wyjazd to nic strasznego i że poza domem również można się świetnie bawić.

Półkolonie są doskonałą okazją do zwiększenia pewności siebie dziecka i nauczenia go odwagi oraz samodzielności. Ponadto jest to również szansa na szybszy rozwój społeczno-emocjonalny. Podczas półkolonii młodzi uczestnicy zabaw poznają swoich rówieśników, uczą się działania w grupie oraz planowania wolnego czasu.