Gdy wielkimi krokami zbliża się dzień urodzin jednego z najmłodszych członków rodziny doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna to dla niego chwila. Zaproszenie kolegów, przyjmowanie i oglądanie prezentów, świetna zabawa, no i oczywiście tort. Z drugiej jednak strony, przez cały rok nasza pociecha była z pewnością kilkukrotnie zapraszana na urodziny, które w istocie były do siebie bardzo podobne. Czy istnieją więc sposoby na ciekawe i oryginalne zorganizowanie imprezy dla najmłodszych poza domem? Co się spodoba, będzie wyjątkowe i zapewni warte zapamiętania wspomnienia? A może przy okazji się czegoś nauczymy?

Jakie urodziny spodobają się solenizantowi?

To, jak będzie wyglądać przyjęcie urodzinowe, jest silnie uzależnione od samego solenizanta – jego wieku, upodobań, zainteresowań, a nawet płci. Jeśli dotąd wszystkie urodzinki z przedszkolnej grupy odbywały się w kolorowych salach zabaw z kulkami, to może warto rozważyć coś zupełnie innego. Jeśli nasza pociecha jest ciekawa świata, przelewa wodę między pojemnikami, tworzy mikstury z mydła, wody i proszku do prania i ma wiele innych ciekawych pomysłów, aby sprawdzić, jak działa świat, to warto rozważyć imprezę urodzinową w formie warsztatów naukowych. Specjalnie przygotowane placówki dostosowują program do możliwości dzieci w konkretnym wieku.

Czemu zorganizować urodziny poza domem?

Przede wszystkim, które dziecko ograniczy się do zaproszenia 2-3 kolegów? Poza tym wyobrażasz sobie bałagan, jaki są w stanie zrobić przedszkolaki w większej grupie? A hałas i ilość zadań, jakie będziesz miała do wykonania w związku z samą organizacją i zabawieniem gości? Z pewnością nie jest to coś, na co chcesz poświęcać większa ilość czasu. Decydują się na imprezę urodzinową dla dziecka poza domem, przyjeżdżacie na gotowe, przyjmujecie gości, dobrze się bawicie i nie martwicie się o sprzątanie. Możecie wrócić do domu i poświęcić czas podekscytowanemu dziecku i wspólnie obejrzeć wszystkie otrzymane prezenty. Z pewnością taka forma spędzenia dnia urodzin ma jeszcze więcej wyraźnych zalet.