Gdy wielkimi krokami zbliża się dzień urodzin jednego z najmłodszych członków rodziny doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna to dla niego chwila. Zaproszenie kolegów, przyjmowanie i oglądanie prezentów, świetna zabawa, no i oczywiście tort. Z drugiej jednak strony, przez cały rok nasza pociecha była z pewnością kilkukrotnie zapraszana na urodziny, które w istocie były do siebie bardzo podobne. Czy istnieją więc sposoby na ciekawe i oryginalne zorganizowanie imprezy dla najmłodszych poza domem? Co się spodoba, będzie wyjątkowe i zapewni warte zapamiętania wspomnienia? A może przy okazji się czegoś nauczymy?

Jakie urodziny spodobają się solenizantowi?

To, jak będzie wyglądać przyjęcie urodzinowe, jest silnie uzależnione od samego solenizanta – jego wieku, upodobań, zainteresowań, a nawet płci. Jeśli dotąd wszystkie urodzinki z przedszkolnej grupy odbywały się w kolorowych salach zabaw z kulkami, to może warto rozważyć coś zupełnie innego. Jeśli nasza pociecha jest ciekawa świata, przelewa wodę między pojemnikami, tworzy mikstury z mydła, wody i proszku do prania i ma wiele innych ciekawych pomysłów, aby sprawdzić, jak działa świat, to warto rozważyć imprezę urodzinową w formie warsztatów naukowych. Specjalnie przygotowane placówki dostosowują program do możliwości dzieci w konkretnym wieku.

Czemu zorganizować urodziny poza domem?

Przede wszystkim, które dziecko ograniczy się do zaproszenia 2-3 kolegów? Poza tym wyobrażasz sobie bałagan, jaki są w stanie zrobić przedszkolaki w większej grupie? A hałas i ilość zadań, jakie będziesz miała do wykonania w związku z samą organizacją i zabawieniem gości? Z pewnością nie jest to coś, na co chcesz poświęcać większa ilość czasu. Decydują się na imprezę urodzinową dla dziecka poza domem, przyjeżdżacie na gotowe, przyjmujecie gości, dobrze się bawicie i nie martwicie się o sprzątanie. Możecie wrócić do domu i poświęcić czas podekscytowanemu dziecku i wspólnie obejrzeć wszystkie otrzymane prezenty. Z pewnością taka forma spędzenia dnia urodzin ma jeszcze więcej wyraźnych zalet.

Zobacz również

01.02.2021
Eksperymenty w Twoim przedszkolu i szkole

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą warsztatów naukowych dla grup przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych. Prowadzimy zajęcia, na których dzieci same przeprowadzają eksperymenty, doświadczają nauki, wykonują samodzielnie czynności manualne, uczą się cierpliwości oraz wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. Ilość dzieci w grupie może wynosić do 25 os. maksymalnie. Czas trwania zajęć to 45 min. […]

Zobacz więcej