Zróżnicowana oferta atrakcji naukowych

Zajęcia dostosowane do wieku uczestników

Dzięki wykształceniu kierunkowemu i doświadczeniu (nie tylko szkolnemu, ale także akademickiemu) naszych pracowników jesteśmy liderem na polu innowacyjnych zajęć edukacyjnych z eksperymentami. Dla każdej grupy wiekowej przygotowujemy specjalne zadania i eksperymenty.

Akademia Bystrzaków

Wierzymy, że pasję do eksperymentowania warto zaszczepiać już najmłodszym, stąd koncepcja Akademii Bystrzaków – projektu edukacyjnego skierowanego do placówek przedszkolnych oraz nauczania wczesnoszkolnego. Dziecięcą aktywność poznawczą warto stymulować i ukierunkowywać, dzięki czemu staje się ona narzędziem do gromadzenia – tak potrzebnych na tym etapie edukacyjnym – doświadczeń.

Dla przedszkolaków

Eksperymentując, przedszkolaki nie tylko poznają prawa przyrody. Przy okazji rozwijają spostrzegawczość, koncentrację czy wytrwałość. Tworząc rozwory, przelewając ich zawartość oraz korzystając z pipety stymulujemy również motorykę dzieci.

Dla klas 4-6

W przypadku klas 4-6 skupiamy się z kolei na rozwijaniu zainteresowań z zakresu szeroko rozumianych nauk przyrodniczych. To na tym etapie najczęściej zaczyna zanikać naturalna ciekawość poznawcza – bo w szkole dzieci słyszą, że to nie zabawa, ale nauka. Ten obraz świata chcemy właśnie odczarowywać.

Dla ostatnich klas szkoły podstawowej

W przypadku uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej staramy się pokazać, że chemia czy fizyka są naprawdę fajne i nie muszą ograniczać się do wkuwania. Jeśli nie przykujemy uwagi młodzieży na tym etapie, to istnieje duża szansa, że na dalszym etapie edukacji wybiorą kierunek, na którym tych „trudnych” przedmiotów jest jak najmniej. Warto zatem zdecydować się na nasze warsztaty dedykowane klasom 7-8, zwłaszcza jeśli w Waszej szkole nie ma pracowni chemicznej czy fizycznej.

Dla licealistów

Przed licealistami stawiamy pierwsze naukowe wyzwania. Program warsztatów ma silne podbudowanie merytoryczne, ale staramy się odwoływać jak najwięcej do zjawisk obecnych w naszym codziennym otoczeniu.

Nauka poprzez doświadczenie

Staramy się uczyć dzieci przez doświadczenie, dlatego w trakcie zajęć młodzi uczestnicy zdobywają właśnie praktyczną wiedzę. Informacje nabyte w trakcie zajęć utrwalają, wykonując różnego rodzaju zadania. Wierzymy, że ta wiedza w przyszłości ułatwi uczniom odnalezienie swojego miejsca w świecie zdominowanym przez technikę i nauki przyrodnicze.

Pikniki naukowe

Oprócz warsztatów w szkołach i przedszkolach, organizujemy również pikniki naukowe na terenie szkoły. Mogą się odbywać np. w sali gimnastycznej, na wydzielonej części korytarza czy na świeżym powietrzu. Podczas tworzenia koncepcji pikników naukowych korzystamy z idei Science Day. W jednym miejscu jesteśmy w stanie przygotować od kilku do kilkunastu (w zależności od oczekiwań) stoisk związanych z różnymi obszarami tematycznymi. Wszystko to w duchu edutainment, czyli połączenia rozrywki i edukacji.

W przypadku pikników plenerowych otoczenie przyrody oraz duża przestrzeń umożliwiają zorganizowanie także ciekawych atrakcji ruchowych, które zmuszają uczestników do wykazania się sprawnością fizyczną oraz wiedzą zdobytą podczas zajęć.

Gwarantujemy bezpieczeństwo podczas zabaw

Jesteś troskliwym rodzicem (nauczycielem, dyrektorem) i myślisz, że doświadczenia przyrodnicze mogą stanowić lekkomyślną igraszkę ze zdrowiem? Uważasz, że podczas eksperymentowania łatwo zniszczyć sprzęty w klasie albo ubrania?

Pragniemy rozwiać Twoje obawy! Jesteśmy wykształconymi specjalistami. Jako rodzice wiemy, jak ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo Twoich dzieci! Zaufaj nam. Obejrzyj uważnie zdjęcia zamieszczone w naszym serwisie internetowym. Wszystkie zostały zrobione podczas prowadzonych przez nas zajęć. Widzisz wyraz twarzy dzieci i ciekawość w oczach? To bezcenne!