Fascynująca opowieść o­ wybitnym gdańszczaninie, który wynalazł termometr rtęciowy i­ stworzył skalę temperatur do dziś stosowaną w­ Stanach Zjednoczonych i­ Wielkiej Brytanii.

Spektakl jest adaptacją książki „Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita”, jednej z części Trylogii Gdańskiej Anny Czerwińskiej-Rydel, poświęconej słynnym gdańszczanom. Tom o Gabrielu Fahrenheicie otrzymał wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2012 polskiej sekcji IBBY, a Anna Czerwińska-Rydel zdobyła Sztorm Roku 2012 w plebiscycie „Gazety Wyborczej” m.in. za swoją trylogię.

Inscenizacja jest nowatorskim połączeniem teatru i laboratorium badawczego, co pozwala w większym stopniu rozbudzić wyobraźnię dzieci i zafascynować je eksperymentami naukowymi – które podczas spektaklu od wielu lat dostarcza Centrum Edukacji Smart_Lab!

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE:
19 lutego godz. 10:00
20 lutego godz. 10:00

TEATR MINIATURA w Gdańsku

Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://teatrminiatura.pl/pl/repertuar/detail/215/fahrenheit/