Mobilne smartPLANETARIUM

Poznaj wyjątkowe miejsce, w którym, każdy może eksplorować odległe zakątki Wszechświata dzięki specjalnym pokazom astronomicznym!

Molekularna lodziarnia
czyli ChemChef

Skosztuj błyskawicznych lodów i bez azotowych oraz soft-drinków z suchym lodem przygotowanych przez naszego smartChemChefa.

Magia ognia
czyli ogniste eksperymenty

Bądź świadkiem ognistych eksperymentów, ponieważ ten pokaz naprawdę rozgrzewa atmosferę. A czy Ty odważysz się unieść płomień w ręce?

Mrożące krew w żyłach eksperymenty

Zobacz niesamowite doświadczenia z ich wysokościami Ciekłym Azotem i Suchym Lodem  w rolach głównych.

Ale sztu(cz)ka!
czyli magia nauki

Skosztuj błyskawicznych lodów  i bez azotowych oraz soft-drinków z suchym lodem przygotowanych przez naszego smartChemChefa.

Elektryzujące Eksperymenty
czyli energia pod napięciem

Poznaj odpowiedź na pytanie, czy prąd tyka elektryka. Zobacz pioruny, generator van der Graafa w akcji. Stwórz fryzury stylizowane przez burze i poznaj tajemnice obwodów elektrycznych przy użyciu mega skrzyni z elektro-zabawami.

Poczuj Dobrą Energię
czyli energia w akcji

Zapraszamy na pokaz wybranych źródeł energii. Do wyboru: energia odnawialna, gaz i paliwa płynne, ropa naftowa lub energia atomowa.

Chemia Nocą
czyli świecące substancje

Czyli fascynujący pokaz luminescencji i zjawisk świetlnych w specjalnie zaciemnionej przestrzeni lub w naszej specjalnej igloo-sferze.

KOSMO-SCIENCE
czyli kosmiczna nauka

Zapraszamy na stoisko inspirowane tajemnicami Kosmosu. Dowiemy się jak powstał Wszechświat, co to jest droga mleczna i gdzie znajduje się nasz Układ Słoneczny. Sprawdzimy czym jest ciężar i ile możesz ważyć na innych planetach.

Archimedes i przepływy
czyli Eureka: Ja to wiem!

Lubicie wodne eksperymenty? To stanowisko jest stworzone właśnie dla Was! Podczas pokazów zapoznamy uczestników z Prawem Archimedesa oraz tajemniczym Nurkiem Kartezjusza. Będą pływające i tonące puszki oraz wodne tornado!

Show & Fun
pokazy które przyciągną uwagę!

Zapraszamy na centralne stanowisko pokazów, które jest tak zorganizowane, aby zapewnić́ wszystkim uczestnikom radość z obserwowanych doświadczeń. Jednorazowy pokaz odbywa się tutaj o wyznaczonych porach np. co godzinę̨. I jest naprawdę wystrzałowy!

Pokazy teatralizowane
czyli Nauka przez duże N

Spotkanie z Marią Skłodowską-Curie?  Ignacym Łukasiewiczem? Ignacym Mościckim? A może Fahrenheitem? To wszystko jest w zasięgu ręki podczas naszych inscenizowanych pokazów. Wspólnie przeniesiemy się w czasie i przestrzeni do wybranego momentu dziejów i będziemy świadkami niesamowitych eksperymentów.

Igraszki z powietrzem
czyli gazy w akcji

Jak możemy zbadać coś, co jest niewidoczne? Postaramy się znaleźć eksperymentalne wyjaśnienie wraz z uczestnikami. Spróbujemy także zaprzeczyć sile grawitacji i wykorzystać ruch powietrza do zilustrowania zjawiska lewitacji.

Pokazy tematyczne
czyli nie tylko elfy mogą eksperymentować!

Szukasz pomysłu na wyjątkowe pokazy w klimacie Laboratorium Św. Mikołaja? Wielkanocnej Fabryki Zajączka? Walentynek? Halloween? A może eksperymentów dowodzonych przez rój sprytnych pszczółek? Świetnie trafiłeś. Specjalizujemy się w wydarzeniach tematycznych. Napisz do nas z zapytaniem o szczegóły!

EnergoPower
czyli energorower w akcji

EnergoRower to niewyczerpane źródło czystej energii i doskonały sposób na poprawę kondycji, zapomnienie o drobnych kulinarnych grzeszkach, ale również doskonała zabawa z elementami rywalizacji. Któż bowiem będzie miał największy „power” i wytworzy najwięcej dobrej energii?